قیمت سپری مشهد | قیکت سپری آهنی مشهد

قیمت سپری مشهد

قیمت سپری مشهد همانند سایر مقاطع فولادی تحت تاثیر عوامل مختلفی متغیر است، از این رو برای اطلاع از آخرین قیمت سپری در مشهد، می توانید به لیست زیر، که با توجه به قیمت روز آهن مشهد به روز رسانی می شود، مراجعه کنید. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت سپری در مشهد ابتدا با کارشناسان فروش مجموعه آهن آلات قربان نیا تماس حاصل فرمایید. مجموعه آهن آلات قربان نیا با بیش از 25 سال سابقه خدمت در بازار آهن آلات مشهد و به عنوان فروشنده دست اول سپری تولیدی گروه صنعتی شکفته (سپری مشهد)، آماده خدمت رسانی به همه متقاضیان این محصول می باشد. در پایان امیدواریم که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی را درباره کاربرد سپری و انواع آن در اختیارتان گذاشته باشد.

شمارهکارخانه تولیدکنندهوزنقیمت
3گروه صنعتی شکفته11 کیلوگرم21390
4گروه صنعتی شکفته16 کیلوگرم21390
5گروه صنعتی شکفته23 کیلوگرم21390
6گروه صنعتی شکفته28 کیلوگرمتماس بگیرید

سپری چیست؟

سپری آهنی یا Iron Tripetalous یکی از مهمترین مقاطع فولادی در صنعت ساختمان سازی است که از یک جان و بال باریک و بلند ساخته می شود (بال آن دو برابر جان، ارتفاع دارد) که به دلیل ظاهر T شکل آن با عنوان پروفیل T نیز شناخته می شود. این محصول به طور عمده در ساخت درب و پنجره ها، اتصالات پل ها به ستون ها، سازه های فولادی، سقف های شیشه ای، خرپا، سقف های کاذب و اسکلت گلخانه ها استفاده می شود. سپری های ST37 از پرکاربردترین متریال های این مقطع می باشد که در صنایع مختلفی استفاده می شود. ضخامت سپری از 0.9 تا 2.5 میلی متر متغیر است که عموما ضخامت لبه مقطع یا جان سپری معمولا با بال آن برابر است، که براساس همین اندازه نام گذاری می شوند.

به طول مثال اگر ضخامت آن 80 میلی متر باشد به آن سپری شماره 8 گفته می شود. شکل ظاهری قیمت سپری مشهد براساس استاندارد اشتال (مهندس آلمانی) به دو دسته لبه گرد (۳۰ تا ۱۴۰ میلیمتر) و لبه تیز (۲۰ تا ۴۰ میلیمتر) تقسیم می شوند. در صنایع ایران سایز های 3 و 4 با طول های 6 متر، محبوب ترین مقاطع این پروفیل هستند.

مهمترین استانداردهای تولید سپری ها عبارتند است از:

تولید قیمت سپری مشهد

مانند بیشتر مقاطع فولادی، سپری ها نیز به دو روش فابریک (نورد گرم) یا پرسی (نورد سرد) تولید می شوند. در روش پرسی به وسیله دستگاه برش و از بالا، مقطع تیرآهن را از وسط نصف می کنند که هر قسمت آن به یک سپری تیدیل می شود. اما در روش فابریک، ابتدا شمش فولادی از نوع بلوم را در کوره های حرارتی نورد به نقطه حرارت مورد نظر رسانده، سپس با عبور آن از قفسه های ابتدایی نورد، از مقطع آن کاهش و طول آن را افزایش می دهند. در مرحله پایانی با عبور از قفسه های نورد میانی و پایانی به شکل سپری تبدیل می شود و سپس توسط دستگاه برش در طول های مورد نیاز برش داده می شود.

لازم به ذکر است که در قیمت سپری مشهد، عموما از روش فابریک و نورد گرم استفاده می کنند. چرا که ضمن استفاده از تکنولوژی های پیشرفته، شیوه تولید با استانداردهای جهانی مطابقت دارد در نتیجه محصول نهایی هم از کیفیت بالاتری برخوردارند و هم از هستند و و از لحاظ قیمت نیز مقرون به صرفه ترهستند.

کاربرد قیمت سپری مشهد

همانطور که گفته شد عمده کاربرد سپری ها در ساخت درب و پنجره است، اما به خاطر شکل ظاهری

این محصول کاربرد دیگری نیز دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد؛

 • تقویت سازی زیر سازه های ساختمانی (به منظور حفظ مقاومت نما و یکپارچه سازی با سازه اصلی از زیرسازی های فلزی استفاده می شود).
 • نماکاری خشک ساختمان (مثل نماکاری ایستگاه مترو در شهر تهران).
 • سقف های نورگذر مثل سقف گلخانه ها، پاسیوها و …. .
 •  استفاده در مقاوم سازی سقف های کاذب باربر به دلیل شکل ظاهری و مقاومت خمشی مناسب آن.
 • کلاف بندی دیوارهای بنایی. 
 • اتصال پل ها به ستون ها.
 • ساخت سازه های فلزی، ستون و خرپا.
 • صنایع سد سازی.

کاربرد قیمت سپری مشهد

مهمترین تولیدکنندگان سپری 

برخی از معروف ترین برندهای سپری عبارتند از :

 • جهان پروفیل پارس
 • گروه صنعتی شکفته مشهد (که با عنوان قیمت سپری مشهد نیز شناخته می شود.)
 • کیان پرشیا
 • شرکت مجتمع توس حجت
 • صدرا پروفیل تهران و …

تفاوت میان نبشی و سپری

 

تفاوت نبشی با سپری | قیمت لحظه ای آهن مشهد

به دلیل شباهت هایی که میان این دو مقطع پروفیل وجود دارد، گاها با هم اشتباه گرفته می شوند، از این رو در ادامه به تفاوت های قیمت سپری مشهد با نبشی اشاره خواهیم کرد.

[مطالعه بیشتر: نبشی و سپری شباهت و تفاوت هایی با یکدیگر دارند ؟ ]

تفاوت ظاهری

مهمترین تفاوت این دو محصول، تفاوت های ظاهری آن است که نبشی از دو بخش عمود بر یکدیگر به شکل حرف L تشکیل شده است ولی سپری از یک مقطع عمود بر یک صفحه به شکل حرف T ساخته شده است. همچنین با توجه به اندازه های مقطع، پروفیل نبشی به دو نوع بال های مساوی و بال های نابرابر تقسیم می شود در حالی که سپری با توجه به اندازه دیواره های محصول به دو نوع لبه تیز و لبه گرد تقسیم می شود.

تفاوت‌ فنی و مکانیکی

به طور کلی سپری درجه سختی بیشتر و خمش پذیری بسیار کمتری از نبشی دارد بنابراین عمدتا از آن در مواردی که نیاز به انعطلاف کمتر و اتصال قوی‌تری باشد، مورد استفاده قرار می گردد. البته اگر از نبشی به عنوان دوبل در اتصال استفاده شود، می توان به سطح مقاومت بالاتری از قیمت سپری مشهد دست پیدا کرد، که چنین امکانی برای سپری وجود ندارد. دیگر تفاوت مکانیکی این دو محصول به شکل ظاهری آن ها بر می گردد که، سپری عموما در جایگاه‌های میانی اتصال مورد استفاده قرار می‌گیرد تا شرایط برای استفاده از هر دو وجه آن مهیا باشد در حالی که نبشی اغلب در زوایا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت سپری آهنی در مشهد

 

قیمت سپری آهنی مشهد | قیمت آهن مشهد

 

همانطور که در مقالات گذشته، همچون قیمت نبشی مشهد بیان شد؛نیز متاثر از عواملی همچون وزن، ابعاد و ضخامت است. البته عوامل دیگری همچون نزول و سعود قیمت عرض نیز در قیمت سپری آهنی مشهد تاثیر گذار است. سپری پروفیل فولادی T شکل است که در ساختمان سازی و صنعت کاربرد‌های گسترده ای دارد اما عمده مصرف سپری در ساخت در و پنجره‌های گوناگون است.

تولید کنندگان مقاطع فولادی از دو روش اقدام به تولید سپری ‌می‌کنند؛ روش اول روش پرسی است که برای این کار از ورقه‌های فولادی برش خورده استفاد ‌می‌کنند و یا ممکن است با برش دادن تیر آهن H اقدام به تولید سپری نمایند. روش دوم روش فابریک است، که در این روش شمش‌ها فولادی را درون کوره ذوب ‌می‌کنند، پس از عبور دادن آهن ذوب شده از نورد میانی اقدام به تولید سپری فابریک ‌می‌کنند. این روش به روش نورد گرم نیز شهرت دارد. سپری نیز همانند نبشی با اندازه سطح مقطع و قاعده و همچنین ضخامت خوانده ‌می‌شود و هرچه ضخامت، ابعاد و وزن سپری بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر ‌می‌شود. البته کارخانه تولید کننده فولاد نیز در قیمت سپری آهنی مشهد تاثیر گذار است. به عنوان مثال بهترین سپری‌‌های تولید شده در مشهد از تولیدات گروه صنعتی شکفته است.

در پایان امیدواریم با عنوان قیمت سپری مشهد که این مطلب که توسط تیم تولید محتوا مشهد اتود آماده شده است، توانسته باشد اطلاعات مفیدی را درباره کاربرد سپری و انواع آن در اختیارتان گذاشته باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

09151591497