گروه صنعتی شکفته مشهد | آهن آلات قربان نیا

گروه صنعتی شکفته مشهد

گروه صنعتی شکفته مشهد فعالیت خود را تحت عنوان کارخانه فولاد کبکان مشهد با تمرکز بر تولید تجهیزات ریخته گری و انواع لوازم سنجش از دهه 1330 در شهر مشهد آغاز کرد. در ابتدای دهه 60 این مجموعه فعالیت خود را در زمینه تولید انواع مقاطع فولادی خاص مورد نیاز در صنایع ماشین سازی، ریلی و معادن گسترش داد. در اواسط دهه 70 با توجه به نیاز کشور به محصولات نورد، کارخانه شکفته مشهد فعالیت اصلی خود را یعنی تولید مقاطع فولادی سبک، سنگین و نیمه سنگین با تمرکز بر ساخت انواع نبشی، ناودانی و سپری آغاز کرد. در سال 1388 مجموعه شکفته مشهد توانست با تکیه بر توان بومی برای اولین در کشور کلیه تجهیزات خطوط نورد را با استانداردهای جهانی طراحی کند و ظرفیت تولید خود را حدود نیم میلیون تن در بخش مقاطع فولادی، و بیش از 200 هزار تن شمش فولادی برساند.
بازرگانی آهن آلات قربان نیا با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در بازار آهن آلات خین عرب مشهد، انواع مقاطع فولادی تولیدی گروه صنعتی شکفته مشهد را به صورت دست اول و بدون واسطه عرضه می کند. برای کسب آگاهی از قیمت به روز محصلات این شرکت و سایر مقاطع فولاذی می توانید به لینک زیر مراجعه کنید و یا با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

مقدمه

 

عرضه مستقیم مقاطع فولادی گروه صنعتی شکفته

 

قبل از بیان هر چیز در این مقاله از مجموعه مقالات گروه صنعتی شکفته مشهد بد نیست که بدانیم فولاد چیست؟ فولاد فلزی منحصر به فرد است. از جمله خصوصیان این فلز می‌توان به ارزان، محکم و قابل بازیافت بودن آن اشاره کرد. همچنین برای تولید این فلز همه کاره انرژی زیادی نیاز نیست. همه این خصوصیات فولاد را به پر مصرف ترین فلز دنیا تبدیل کرده است. تا جایی که سالانه چیزی حدود 750 میلیون تن فولاد تولید می‌شود. از جمله بزرگترین کشور‌های تولید کننده فولاد می‌توان به چین، هند، امریکا، روسیه، آلمان و ایران اشاره نمود.

اگر جزئی تر به دنیای اطراف خود بنگریم، ما در دنیایی از فولاد زندگی می‌کنیم. از باریک ترین و تخصصی ترین تیغ‌های جراحی تا بزرگترین کشتی‌ها از فولاد شاخته شده اند. این فلز محبوب آلیاژی از کربن و آهن است.  البته ممکن است حاوی مقادیری از فسفر گوگرد، سیلیکون و اکسیژن نیز باشد. در مجموعه کارخانه‌های زیر مجموعه گروه صنعتی شکفته مشهد برای ساخت فولاد از گرم کردن سنگ آهن در کوره‌های مخصوص کار را آغاز می‌کنند. با گرم کردن نا خالصی‌های سنگ آهن از بین رفته و در مرحله بعد آهن کربن را به آن اضافه می‌کنند. شرکت‌های بسیاری زیر مجموعه گروه صنعتی شکفته هستند که در ادامه به معرفی هر یک خواهیم پرداخت.

تاریخچه گروه صنعتی شکفته مشهد

در سالیان اخیر گروه صنعتی شکفته مشهد با بهره برداری از کارخانه فولاد رشتخوار با تولید سالانه یک میلیون و دویست هزار تن کنسانتره، بیش از یک میلیون تن گندله و بیش از 800 هزار تن آهن اسفنجی با بهره گیری از تجهیزات و ماشین آلات به روز دنیا و اشتغال زایی بیش از 1000 نیروی کار، گام بزرگی را در صنعت نورد مقاطع فولادی برداشت. کلیه محصولات تولیدی کارخانه شکفته مشهد مطابق با استانداردهای بین المللی صنعت فولاد و عمدتا به صورت نورد گرم تهیه می شود و بعد از تولید توسط بازرسین به دقت ارزیابی می شوند تا محصولات کیفیت نهایی مطلوب توزیع گردد.

شرکت های زیرمجموعه گروه صنعتی شکفته

 

زیر مجموعه های گروه صنعتی شکفته | آهن آلات قربان نیا

 

در ادامه به بررسی شرکت و توابع گروه صنعتی شکفته مشهد خواهیم پرداخت؛

نورد مقاطع فولادی شکفته

قدیمی ترین زیر مجموعه گروه صنعتی شکفته مشهد نورد مقاطع فولادی شکفته است، که از سال 1370 شروع به فعالیت کرده است و در حال حاضر به تولید سالانه حدودا 50000 تن مقطع فولادی رسیده است و محصولاتی همچون؛ چهار پهلو، ناودانی، نبشی، سپری و مقاطع فولادی مورد نیاز صنایع ریلی و معدنی و خودروسازی را تولید می‌‌کند.

نورد فولاد خاوران

فولاد خاوران به عنوان یکی دیگر از زیر مجموعه‌های هولدینگ شکفته، از سال 1375 با ظرفیت اسمی 60000 تن مقاطع فولادی نیمه‌سنگین به صورت سالیانه شروع به تولید کرده است.

فولاد کبکان

سومین زیر مجموعه هولدینگ شکفته تحت عنوان «صنایع فولاد کبکان» در سال 1388 شروع به فعالیت نمود. در حال حاضر ظرفیت تولید سالانه فولاد کبکان 120000 تن است که شامل انواع نبشی، سپری، چهار پهلو و بیلت های فولادی می‌شود.

فولاد تابان کویر یزد

از آغاز دهه نود فولاد تابان کویر پا به عرصه تولید فولاد گذاشت و سالانه حدود 120000 تن بیلت فولادی تولید می‌کند.

فولاد الماس یزد

بزرگترین تولید کننده نبشی و ناودانی از بین زیر مجموعه های هلدینگ شکفته مشهد فولاد الماس یزد است، که ظرفیت تولید سالانه این مجموعه بالغ بر 350000 تن است.

فولاد فرم تابران

خدمات مربوط به خط های تولید توسط فولاد قرم تابران ارائه می‌شود. ساخت کلیه استراکچرهای فلزی، تأمین انواع تجهیزات ماشین‌کاری، خطوط نورد و ماشین‌سازی از جمله خدمات این شرکت است. 

پروژه مجتمع فولاد رشتخوار

در سال 1390 پروژه مجتمع فولاد رشتخوار واقع در خراسان رضوی تأسیس شد. این مجتمع با ظرفیت 420 هزار تن در سال محصولاتی از قبیل گندله، کنستانتره سنگ‌آهن، بیلت و آهن اسفنجی تولید می‌کند. هم‌چنین این کارخانه حدود 100000 تن مقاطع فولادی سالانه روانه بازار می‌کند.

فرآیند تولید کارخانه شکفته

در ابتدا شمش های فولادی کارخانه فولاد رشتخوار به کوره های مجموعه فولاد کبکان مشهد منتقل می شوند و در دمای 1100 درجه به شمش های پخته شده تبدیل می شوند و برای مراحل بعدی نورد آماده می شوند. سپس دطی فرآیند فرمینگ این شمش های پخته شده، کشیده می شوند تا از ضخامت آنها کاسته و طول آن ها افزایش یاید. در مرحله پایانی این محصولات توسط قیچی های مخصوص در اندازه های 6 متری و به ندرت 12 متری برش داده می شوند. لازم به ذکر است که تمامی این مراحل توسط بازرسان و ماموران کنترل کیفی این مجموعه به دقت رصد می شود. پس مرحله برشکاری محصولات یا براساس وزن آنها و یا براساس تعداد شاخه به بندیل های مخصوص بسته بندی شده و برای فروش به بازار عرضه می گردند.

محصولات شکفته مشهد

همانطور که اشاره شد مهمترین محصولات گروه صنعتی شکفته شامل موارد زیر می باشد؛

نبشی شکفته مشهد

نبشی گروه صنعتی شکفته | آهن آلات قربان نیا

یکی از مهم ترین مصالح و پروفیل‌های ساختمانی نبشی پروفیلی است. سطح مقطع نبشی پروفیلی بصورت دو ضلع عمود برهم است. از این محصول به صورت تنها و مرکب در پروژه های صنعتی، ساختمانی و همچنین عمرانی نیز استفاده می‌شود. اندازه بال ها و ضخامت نبشی در شناخت آن بسیار حائز اهمیت است. دو نوع نبشـی از لحاظ نوع تولید عبارت است از: نبشی پرسی و نبشی فابریک

[ مطالعه بیشتر: بررسی مراحل تولید و انواع مدل های نبشی- قیمت به روز نبشی تولیدی گروه صنعتی شکفته  ]

ناودانی شکفته مشهد

ناودانی گروه صنعتی شکفته | آهن آلات قربان نیا

در تولید این مقطع صنعتی و ساختمانی علاوه بر فولادهای پوشش‌دار گالوانیزه و کربنی از کامپوزیت‌های آلومینیوم، فولادهای ضدزنگ و پلیمری نیز می‌توان استفاده کرد. ناودانی جنس‌های مختلفی از جمله استنلس استیل، گالوانیزه و آلومینیوم اشاره کرد. قیمت ناودانی در جنس ‌های مختلف متفاوت است. بیشترین کاربرد نوع آلومینیوم در ساخت چارچوب‌های پنجره و در، شاسی اسکلت سازه‌ها و تریلرها است. ارتفاع استاندارد نوع استیل  30 تا 40 میلی‌متر و ابعاد استاندارد8، 10، 12، 14 و 16 تولید می‌شوند. ناودانی از نظر شکل ظاهر به دو نوع ساده و مشبک تقسیم می‌شود.

[ مطالعه بیشتر: بررسی مراحل تولید و انواع مدل های ناودانی- قیمت به روز ناودانی تولیدی گروه صنعتی شکفته ]

سپری شکفته مشهد

سپری گروه شکفته مشهد | آهن آلات قربان نیا

به منظور مطالعه بیشتر با مشخصات و سایزهای مختلف این محصول می توانید و قیمت به روز سپری تولیدی گروه صنعتتی شکفته مشهد مقاله زیر را مطالعه فرمایید؛

[ مطالعه بیشتر: بررسی مراحل تولید و انواع مدل های سپری- قیمت به روز سپری تولیدی گروه صنعتی شکفته ]

مقاطع فولادی خاص

 

مقاطع فولادی خاص گروه صنعتی شکفته | آهن آلات قربان نیا
ناودانی های تولیدی این مجموعه عموما از نوع بال شیب دار با طول ثابت ۶ متر و سایز های متفاوت (6، 8، 10، 12 و 14) است که با عنوان ناودانی های سبک نیز شناخته می شوند. گروه صنعتی شکفته مشهد این محصول را با حداقل تلورانس و با استفاده از روش نورد گرم تولید می کند و برای جلوگیری از خوردگی ناودانی از آبکاری گالوانیزه گرم و سرد بهره می برد. عمده کاربرد این ناودانی در صنعت ساختمان سازی و در تولید در پل، خرپا، ستون، تیر می باشد. نبشی های تولیدی این مجموعه عموما از نوع بال مساوی با طول های 6 متری و در سایزهای متنوع (2/5، 3، 4، 5، 6، 7 و 8) است که با استفاده از روش فولاد نورد گرم و از جنس فولاد کم کربن تولید می شوند.
همانند ناودانی، گروه شکفته مشهد در تولید این محصول نیز از آبکاری گالوانیزه گرم و سرد استفاده می کنند تا از قطعه در برابر خوردگی و فرسایش محافظت کنند. عمده کاربرد نبشی شکفته مشهد در صنایع عمرانی و ساختمانی از جمله تولید تیرآهن ها به عنوان بیم باربر، اتصالات ستون ها به صفحات فندانسیون در عرصه ساختمان سازی، در ستون ها و خرپاها و در پروژه های عمرانی شهری برای ساخت پل ها جهت اتصال پل ها به ستون ها و موارد متعهد دیگر اشاره کرد. تمامی محصولات تولید گروه صنعتی شکفته مشهد مطابق با استاندارهای ملی و بین المللی می باشد از جمله مهمترین های آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد؛
مجموعه آهن آلات قربان نیا دارای بیش از 20 سال سابقه در بازار آهن آلات مشهد است که به عنوان توزیع کننده دست اول محصولات کارخانه شکفته مشهد شناخته می شود. همچنین می توانید برای خرید آهن در مشهد ابتدا با کارشناسان فروش این مجموعه تماس حاصل فرمایید.
آدرس گروه صنعتی شکفته مشهد
دفتر مرکزی: مشهد، کیلومتر ۸ بزرگراه آسیایی، مقابل منزل آباد، گروه صنعتی شکفته.
نشانی کارخانه: مشهد، کیلومتر۲۰ جاده مشهد قوچان، شهرک صنعتی فناوری های برتر، بلوار صنعت، صنعت ۴.
در پایان امیدواریم که این مطلب که توسط گروه تولید محتوا مشهد تهیه شده است، توانسته باشد اطلاعات مفیدی را درباره گروه صنعتی شکفته مشهد و محصولات آن در اختیارتان گذاشته باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

09151591497