UA-179940941-1
قیمت نبشی مشهد

قیمت نبشی مشهد

قیمت نبشی در بازار فعلی متاثر از شرایط اقتصادی کنونی و قیمت آهن است که با توجه به نوسانات موجود در بازار، قیمت این محصول نیز متغیر است. برای اطلاع از قیمت نبشی در مشهد، می توانید به لیست زیر، که با توجه به قیمت روز آهن در مشهد به روز رسانی می شود، مراجعه کنید. همچنین می توانید برای خرید نبشی در مشهد ابتدا با کارشناسان فروش مجموعه آهن آلات قربان نیا تماس حاصل فرمایید. مجموعه آهن آلات قربان نیا با بیش از 25 سال سابقه خدمت در بازار آهن آلات مشهد، عرضه کننده مستقیم نبشی گروه صنعتی شکفته می باشد.

شمارهکارخانه تولیدکنندهوزنقیمت
3گروه صنعتی شکفته7 کیلوگرم18320
4 (سبک)گروه صنعتی شکفته8 کیلوگرم18320
4گروه صنعتی شکفته10/5 کیلوگرم18200
5 (سبک)گروه صنعتی شکفته14 کیلوگرم18200
5گروه صنعتی شکفته18 کیلوگرم18200
6گروه صنعتی شکفته28 کیلوگرم18200
8گروه صنعتی شکفته55 کیلوگرم18200
10گروه صنعتی شکفته89 کیلوگرم18200
12گروه صنعتی شکفته126 کیلوگرم18990

نبشی چیست ؟

نبشی قطعه فلزی است که از دو ضلع عمود بر هم تشکیل شده است. در واقع به پروفیلی که سطح مقطع آن دو ضلع عمود بر هم باشد، قیمت نبشی مشهد گفته می­ شود که شکل آن به صورت L و از انواع مهم قطعات فولادی در سازه­ های ساختمانی محسوب می­ گردد. وظیفه اصلی این محصول اتصال دو قسمت فلزی به یکدیگر است که به دو شکل منفرد و مرکب در پروژه های ساختمانی و عمرانی به کار گرفته می شود. دو مشخصه اصلی این محصول اندازه بال و ضخامت آن است.

قیمت نبشی مشهدانواع نبشی

همانطور که در ابتدا به آن اشاره شد، نبشی­ ها از دو قسمت عمود بر هم تشکیل می­ شوند که ممکن است این دو ضلع در یک اندازه یا در اندازه­ های مختلف به کار روند که از آن رو به آن­ ها بال مساوی و یا بال غیرمساوی می­ گویند. همچنین از نظر فرآیند تولید، قیمت نبشی مشهد به دو دسته پرسی و فابریک تقسیم می ­شوند. در تولید نبشی پرسی، ابتدا دستگاه رول فرمینگ، ورق های فولادی با گرید ST37 را که برش خورده اند را پرس کرده و به شکل نبشی در می آورند.

لازم به ذکر است که این نوع نبشی براساس استاندارد آلمانی DIN1022 ساخته می شود که عموما برای تولید نبشی بال مساوی کاربرد دارند. در فرآیند تولید نبشی فابریک، ابتدا شمش فولاد در کوره حرارت داده می شود تا از ضخامت آن کاسته و به طول آن افزوده شود. سپس در فرآیند نوردکاری قطعه فولادی، به شکل نبشی در خواهد آمد. این محصول براساس استاندارد آلمانی GOST8510 تولید می گردد که عموما برای تولید نبشی بال نام ساوی کاربرد دارد. 

کاربرد قیمت نبشی مشهد

مهمترین کاربرد نبشی در سازه های فولادی است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • متصل نمودن پل ها به ستون ها
 • اتصال تیرآهن به بیم های باربر
 • اتصال ستون ها به صفحات در فوندانسیون
 • ساخت ستون و خرپا
 • سقف های کرومیت
 • انواع اتصالات ساده مانند اتصال نیم گیردار (نیم صلب) و اتصال گیردار (صلب) و …
 • مهار دیوارهای سفالی و بتن آرمه
 • استفاده در چهارچوب هاب درب و پنجره

لازم به ذکر است که نبشی تنها در صنعت ساختمان سازی کاربرد ندارد و از دیگر کاربردهای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • استفاده از نبشی های خرد (نبشی لقمه) در صنعت آسانسورسازی
 • ساخت قفسه های آهنی
 • ساخت پایه برای تجهیزات ترافیکی
 • استحکام سینی های کابل برق

در مجموع می توان قیمت نبشی مشهد را در پنج دسته تقویت، تکیه گاه، چهارچوب، تزیینات و سازه های فولادی خلاصه کرد.

قیمت نبشی مشهد

انواع قیمت نبشی مشهد در بازار داخلی

در ادامه به بررس انواع نبشی موجود در بازار داخلی خواهیم پرداخت.

نبشی ضد رنگ

به منظور افزایش مقاومت نبشی مشهد نسبت به خوردگی، عملیات مخصوصی در کارخانه بر روی آن صورت می گیرد. این عملیات به دو صورت نورد گرم و یا ایجاد پوشش ضد رنگ انجام می پذیرد. نبشی که طی عملیات نورد گرم تولید گشته، قیمت نبشی مشهد 304 نام دارد که برای محیط هایی مناسب هستند که در معرض عناصر شیمیایی و آب نمک است. نوع دیگر با نام فولاد T316 با استفاده از پوششی از جنس کروم یا نیکل تولید می گردد که در مقایسه با نوع قبلی از مقاومت بالاتری برخوردار است و عمدتا به عنوان قفسه یا در صنایع دریایی استفاده می شود.

نبشی گالوانیزه قیمت نبشی مشهد

در مکان های که امکان سایش سازه و قیمت نبشی مشهد وجود دارد، از پوشش ورق گالوانیزه بر روی نبشی استفاده می کنند. از این رو به آن نبشی گالوانیزه گفته می شود.

نبشی اسپیرال

این محصول که با عنوان بال مساوی گرم نوردیده هم شناخته می شود در دسته محصولات بال مساوری سبک قیمت نبشی مشهد قرار می گیرد.

نبشی لقمه

در صنعت آسانسورسازی معمولا از نبشی های خرد شده استفاده می شود که به آنها نبشی لقمه گفته می شود.

نبشی پلاستیکی

از این محصول عمدتا در صنایع مصرفی مانند بسته بندی میوه جات، کاشی و سرامیک (صنایع سنگ) مورد استفاده قرار می گیرد که عمدتا از جنس پلاستیک پلی اتیلن ساخته می شوند. عمده کاربرد دیگر قیمت نبشی مشهد برای محافظت از لبه های تیز بسته بندی ها و حمل نقل ها می باشد.

نبشی پی وی سی

قیمت نبشی مشهد

عمدتا از این محصول در مصارف سردخانه ای استفاده می شود که در ابعاد 7 و 10 سانتی متری تولید می شوند.

نبشی تاشو پی وی سی

به دلیل قابلیت انعطاف پذیری بالا و تاشدگی تا 180 درجه این محصول، از قیمت نبشی مشهد عمدتا در زوایای دکوراسیون ها مورد استفاده قرار می گیرد تا خلع ترک خوردگی این صنایع بر طرف شود.

مطالعه بیشتر: بررسی انواع نبشی در مشهد و ویژگی های آنها

تاثیر تغییر قیمت نبشی مشهد

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت نبشی در مشهد

تغییر قیمت مصالح ساختمانی و عمرانی و صنعتی به طور مستقیم بر قیمت تمام شده ساخت و ساز تاثیر گذار است. با توجه به کاربرد‌های گسترده نبشی در سازه های فلزی ذره ای تغییر در قیمت نبشی مشهد می‌تواند تغییرات بزرگی در میزان هزینه ساخت یک سازه ایجاد کند. از جمله کاربرد‌های نبشی در ساخت و ساز انواع سازه‌ها می‌توان به: رابط اتصال تیر آهن ها به بیم های باربر، رابط اتصال پل ها به ستونها، ساخت ستون و یا خرپا، سازه های مربوط به آسانسور و… اشاره نمود. خریداران باید به طور مرتب قیمت مصالح ساختمانی، از جمله نبشی را رصد کنند تا بتوانند کنترل کافی بر قیمت تمام شده سازه خود داشته باشند.

کارنجات تولیدکننده قیمت نبشی مشهد

 • ذوب آهن اصفهان
 • نبشی شکفته مشهد (که با عنوان نبشی مشهد شناخته می شود.)
 • نبشی فولاد ناب تبریز
 • نبشی فولاد کوهپایه
 • صبا فولاد منظومه
 • نورد فولاد تهران
 • مجتمع فولاد توس حجت
 • نورد آریان فولاد
 • سپاهان اصفهان
 • نورد زنجان

نتیجه گیری

 

نبشی مشهد | قیمت آهن در مشهد | آهن آلات مشهد

قبل از بررسی نمودن قیمت نبشی مشهد و به طور کلی قیمت آهن مشهد به تعریف مختصری از نبشی می‌پردازیم. نبشی یکی از اساسی ترین مصالح ساختمانی است، که در پروژه های ساختمانی، عمرانی و صنعتی از آن استفاده می‌شود. از لحاظ ظاهری نبشی دارای دو سطح مقطع است که کاملا بر یکدیگر عمود هستند. اندازه بال‌ها و ضخامت نبشی معیار‌هایی برای شناخت این پروفیل پر کاربرد است. نبشی‌ها به لحاظ نحوه تولید به دو دسته نبشی پرسی و نبشی فابریک تقسیم بندی می‌شوند. تفاوت این دو نوع در این است که؛ نبشی فابریک در همان مراحل تولید به شکل دو سطح عمود بر هم تولید می‌شوند، اما نبشی پرسی ابتدا ورق فولاد است که به آن شکل می‌دهند و آن را به شکل نبشی در می‌آورند. به هر یک از دو سطح نبشی بال نیز می‌گویند، که بسته به کاربرد ممکن است نبشی دو بال مساوی و یا دو بال نامساوی باشد.

در پایان امیدواریم که این مطلب که توسط گروه تولید محتوا اتود تهیه شده است، توانسته باشد اطلاعات مفیدی را درباره قیمت نبشی مشهد در اختیارتان گذاشته باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!