قیمت ناودانی مشهد | ارائه انواع ناودانی در مشهد | آهن آلات مشهد

قیمت ناودانی مشهد

قیمت ناودانی مشهد در بازار فعلی متاثر از عوامل مختلفی از جمله قیمت مواد اولیه، نوسانات نرخ ارز، سطح عرضه و تقاضا قیمت ناودانی مشهد را تحت تاثیر قرار می دهد. قیمت این محصول نیز متغیر است که برای اطلاع از آخرین قیمت ناودانی می توانید به لیست زیر، که با توجه به قیمت روز آهن در مشهد به روز رسانی می شود، مراجعه کنید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان خرید ناودانی در مشهد ابتدا با کارشناسان فروش مجموعه آهن آلات قربان نیا تماس حاصل فرمایید. مجموعه آهن آلات قربان نیا با بیش از 25 سال سابقه خدمت در قیمت آهن مشهد، به عنوان عرضه کننده مستقیم و بدون واسطه ناودانی گروه صنعتی شکفته، آماده خدمت رسانی به همه متقاضیان این محصول می باشد.

شمارهکارخانه تولیدکننده وزنقیمت
6؟20 کیلوگرم21790
8سبک25 کیلوگرم21590
8متوسط28 کیلوگرم21790
10سبک35 کیلوگرم21590
10متوسط40 کیلوگرم21790
12؟49 کیلوگرمتماس بگیرید
14؟67 کیلوگرم21590
16؟80 کیلوگرم21590

ناودانی چیست؟

ارائه ناودانی در مشهد با بهترین قیمت

 

ناودانی یا U-channel مقطع فولادی است که از یک جان Web و دو بال Flanges عمود بر آن تشکیل شده که به شکل ظاهری U انگلیسی، و سطح آن صاف و بدون موج و فاقد هر گونه پوسته است. قیمت ناودانی مشهد به دو صورت بال موازی و بال ناموازی تولید می شود که عموما نامودانی بال موازی تحت استاندارد UPE و ناودانی های بال ناموازی تحت استاندارد UPN و UNP هستند. به طور کلی در ایران ناودانی های بال موازی نسبت به نوع دیگر، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

در یک تعریف دیگر، یکی از پرکاربرد ترین مقاطع فولادی ناودانی است، که از آن در ساختمان سازی و صنایع به وفور استفاده می‌شود. ناودانی‌ها انواع مختلفی دارند و بسته به تنوع کاربرد‌های گوناگونی نیز دارند، به عنوان مثال به خاطر ساختار ویژه این پروفیل فولادی نه تنها در ساختمان سازی بلکه در ساخت چهارچوب، اسکلت کامیون‌ها، انواع تشکیلات دریایی، انواع ماشین آلات و… انواع مختلف ناودانی از روش‌های مختلفی ساخته می‌شوند و بسته به نوع قیمت ناودانی مشهد متفاوت است.

در مجموع ناودانی با سه استاندارد در جهان تولید می شوند؛

ملاک اندازه گیری ناودانی طول بالهای آن است که به عنوان مثال اگر طول آن 6 سانتی متر باشد، به آن ناودانی 6 می گویند. این محصول در دو طول 6 و 12 متری به بازار عرضه می گردند و از لحاظ وزنی به دسته سبک و سنگین تقسیم می شوند.

 

انواع قیمت ناودانی مشهد

 

انواع ناودانی در بورس آهن آلات خین عرب مشهد

از نقطه نظر فرآیند تولید ناودانی ها به دو صورت پرسی و فابریک تولید می شوند، که در تولید ناودانی پرسی ابتدا ورق سیاه به پهنای مورد نیاز، طی فرآیند برش سرد و به وسیله دستگاه رول فورمینگ در میان قالب های پرس به شکل ناودانی در می آیند. اما در ناودانی های فابریک، اسلب های گداخته در دستگاه قالب و با توجه به اندازه دلخواه شکل دهی می شوند. تفاوت در فرآیند تولید این دو نوع ناودانی باعث ایجاد تفاوت در شکل ظاهری آنها شده است. عموما خمیدگی بیرونی قیمت ناودانی مشهد پرسی از نوع فابریک آن بیشتر است، و به نوعی ناودانی فابریک از زوایای بیرونی مرتب تری برخوردار است که کاملا با چشم قابل مشاهده است.

همچنین ناودانی ها از نظر ظاهری نیز به دو نوع مشبک و ساده تقسیم می شوند. ناودانی مشبک عموما از ورق گالوانیزه تولید می شوند که سوراخ های موجود روی بدنه آن، این محصول را به شکل شبکه ای درآورده است تا در آینده بتوان از این سوراخ ها برای بستن پیچ و مهره استفاده کرد.

از این نوع ناودانی معمولا برای ساخت قفسه های فلزی استفاده می کنند. همانطوری که قبلا اشاره شد، قیمت ناودانی مشهد عموما از ورق های فولادی و یا اسلب گداخته تولید می شوند. همیچنین لازم به ذکر است که دسته ای دیگر از این محصول با عنوان ناودانی های آلومنیومی یا مقاوم در برابر خوردگی وجود دارد که تحت استاندارد آمریکایی تولید می شوند. این محصول دارای وزن سبک و جوش پذیری بالا می باشد. همچنین به علت مقاومت بسیار بالایی که در برابر زنگ زدگی دارد، از آن در ساخت کفی کامیون ها، قالب های فلزی، ساختمان سازی، ساخت درب و پنجره و تزیینات استفاده می شود.

کاربردهای قیمت ناودانی مشهد

 

ناودانی مشهد | گروه صنعتی شکفته مشهد | قیمت انواع آهن آلات در مشهد

 

از مهمترین کاربردهای ناودانی می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • استفاده در چهارچوب درب و پنجره
 • ترمیم بناهای تخریب شده
 • پایه ماشین آلات و اسکلت ماشین
 • استفاده به عنوان تیر یا ستون
 • ساخت خرپا
 • استفاده در ساخت بادبندها
 • قاب ها و پایه های تجهیزات صنعتی
 • ساپورت در خطوط لوله پالایشگاه ها
 • پایه گاردریل و تجهیزات ترافیکی

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ناودانی مشهد

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ناودانی در شهر مشهد | آهن آلات قربان نیا

 

عوامل مختلفی در تغییرات قیمت ناودانی مشهد تاثیر گذار است. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. نوع ناودانی عامل تاثیر گذار در قیمت است چرا که به عنوان مثال قیمت ناودانی ساده و مشبک متفاوت از یکدیگر است. عامل تاثیر گذار دیگر جنس ناودانی است. علاوه بر این موارد می‌توان از وزن ناودانی نیز به عنوان عامل مهم دیگر در تغییرات قیمت ناودانی نام برد.

شناخت انواع ناودانی و قیمت آن‌ها به شما کمک می‌کند تا انتخاب درستی داشته باشید. اگر شما دانش کافی از انواع ناودانی، کاربرد‌ها و قیمت آن‌ها نداشته باشید نمی‌توانید پروفیل مورد نظر خود را شناسایی کنید و هر انتخاب غلطی هزینه‌های اضافی برای شما در پی خواهد داشت. این موضوع مدیریت هزینه‌های شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد، لزا این انتخاب درست شما را در مدیریت بهینه هزینه‌ها کمک خواهد کرد.

تقسیم بندی ناودانی از نظر ظاهر

ناودانی از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته ساده و مشبک تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

ساده

این محصول در ابعاد 8، 10، 12، 14، و 16 و در ارتفاع های 30 تا 400 میلی متر تولید می شوند. عمده کاربرد قیمت ناودانی مشهد در ساخت کولر ها در صنابع ساختمانی و صنعتی با استفاده از فرآیند نورد گرم تولید می شوند. اما نوع گالوانیزه آن را با توجه به نیاز خریدار می توان به دو صورت نورد سرد و گرم تولید کرد.

مشبک

از این محصول عمدتا در تولبد قفسه بندی و ساختمان های سبک استفاده می کنند. جنس این محصول با توجه به نیاز مصرف کننده و نحوه به کارگیری از ورق های گالوانیزه استفاده می کنند.

تقسیم بندی ناودانی از نظر جنس قیمت ناودانی مشهد

قیمت ناودانی مشهد از نظر جنس و نوع ساختار آن به دسته آلومینیومی و استیل تقسیم می شود که در ادامه بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

ناودانی آلومینیومی

این مجصول دارای مقاومت و پایداری بسیار مناسبی در برابر زنگ زدگی دارد از این رو از آن عمدتا برای تولید کفی تریلی و کامیون، درب و پنجره، قالب های فلزی، دکوراسیون و قالب های فلزی استفاده می کنند. در تولید این محصول از آلیاژهای مخصوصی استفاده می شود که با عملیات حرارتی دقیقی تولید می شوند. قیمت ناودانی مشهد براساس استاندارد آمریکایی تولید شده و به دلیل سبک بودن دارای قابلیت جوش پذیری بسیار مناسبی هستند. این محصول در دو ابعاد 8*8 و 10*10 تولید می شوند.

ناودانی استیلی

این محصول پرکاربردترین نوع ناودانی ها در صنعت و ساختمان سازی به شمار می رود که به دو صورت ساده و مشبک با توجه به نیاز مصرف کنندگان تولید می شود. سطح مقطع  Uشکل می باشد.

مهمترین تولیدکنندگان ناودانی

برخی از معروف ترین برندهای ناودانی عبارتند از :

 • فولاد ناب تبریز
 • گروه فولاد البرز غرب ابهر
 • شرکت فولاد البرز ایرانیان (فایکو)
 • گروه صنعتی شکفته مشهد ( که با عنوان قیمت ناودانی مشهد شناخته می شود.)
 • فولاد کوهپایه
 • فولاد تهران

 

ناودانی تولید گروه صنعتی شکفته مشهد | آهن آلات در مشهد

 

در پایان امیدواریم که این مطلب که توسط تیم تولید محتوا اتود آماده شده است، توانسته باشد اطلاعات مفیدی را درباره کاربرد ناودانی و انواع آن در اختیارتان گذاشته باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

09151591497